Mit kell tudni Rólad?
35 éves optimista, mosolygós, mindenért lelkesedni tudó, a világra ennyi idősen is mindennap rácsodálkozó ember vagyok. A férjem, saját bevallása szerint ez utóbbit nagyon szereti bennem:) Kíváncsiságomat jól bizonyítja, hogy sok területen kipróbáltam magam, és az aerobic edzői képesítéstől kezdve, a videoműsor készítőn át, a családi napközi vezető végzettségig sok mindent megszereztem már. Most sem unatkozom:) A szertartásvezetés mellett éppen fodrásznak tanulok. A média több területére is bekukkantottam az évek során. Dolgoztam televíziónál, foglalkoztam cikkírással is, ami a szertartásszövegek megírásánál nagyon jól jön:) Egyszóval sok minden érdekel, sok területen dolgoztam, de a szertartásvezetés áll a szívemhez legközelebb és ez az első, amit nem tudok munkának tekinteni, mert élvezem.
Mikor és mi inspirált arra, hogy szertartásvezető legyél?
A saját esküvőnk. Amikor elkezdtük szervezni az esküvőnket, még fogalmam sem volt arról, hogy mi az a szertartásvezető, sőt, azt sem tudtam, hogy létezik ilyen. Talán a mai napig sem tudnám, ha nem ragaszkodtunk volna ahhoz, hogy formabontó, kicsit őrült, de semmiképp sem megszokott esküvőt álmodjunk meg magunknak. Szerencsére a férjemmel együtt mindketten szeretjük az új, különleges, egyedi ötleteket mindenben, és egyáltalán nem szeretjük a sablon megoldásokat. így az esküvőnket sem hagyományosra szerveztük, bár tiszteljük a hagyományokat, mégis valami izgalmasat szerettünk volna. Kitaláltuk, hogy a Balaton közepén, egy kalózhajón szeretnénk kimondani az Igen- t szűk családi körben. Mivel a szüleink előtte személyesen még nem ismerték egymást egy 3 napos csapatépítő tréninggel összekötött esküvőt szerettünk volna, ahol mindenki megismerkedhet az új családtagokkal és a szertartáson már nem idegenként ülnek majd egymás mellett, illedelmesen mosolyogva egymásra. Nagyon jól sikerült egyébként mind a családegyesítés, mind az esküvő, de annak, hogy egy vízen suhanó hajón mondhassuk ki a fogadalmunkat egymásnak, egyetlen módja volt. Mégpedig az, hogy szertartásvezetőt kérünk fel, hiszen egy mozgó járművön -jelen esetben egy hajó -, amely a vízen- jelen esetben a Balaton-, átlépi az adott város közigazgatási határát és az esketés alatt Siófokot elhagyja, a házasságkötés abban a pillanatban törvénytelenné válik. Vagyis ott és akkor semmiképp nem jöhetett volna létre törvényes házasság. Mivel ragaszkodtunk a suhan velünk a hajó ötlethez, belevágtunk az ismeretlenbe és szertartásvezetőt fogadtunk. A hivatalos házasságkötés két héttel az esküvő előtt megtörtént két tanú jelenlétében az anyakönyvvezető előtt, az esküvőn pedig teljesülhetett az álmunk és a szertartásvezetővel kompromisszumok nélkül mondhattuk ki az Igen- t a Balatonon suhanó hajó fedélzetén. (Hogy Siófokon történt- e vagy Zamárdiban, nem tudom pontosan, de ez sem a házasság törvényességét, sem az élményt nem befolyásolta:) Nagy élmény volt. Tulajdonképpen az esküvő előtti hónapokban már tudtam, hogy ez a szertartásvezetés lesz az igazán nekem való hivatás. El is végeztem a tanfolyamot. Mire kimondtam az Igen- t már okleveles szertartásvezető voltam:)
Az előbbiekben említetted, hogy a közigazgatási határok átlépése esetén törvénytelennek minősül az anyakönyvvezető által megkötött házasság, így ilyen különleges esetben célszerű szertartásvezetőt felkérni. Milyen esetekben érdemes még szertartásvezetőt hívni?
Sok érv szól mellette. A legjobban úgy tudom összefoglalni, hogy a szertartásvezetőnek nincs megkötve a keze. Az anyakönyvvezetőkkel szemben, (akiket az állam által hozott szabályok kötnek) a szertartásvezető az év 365 napján, a nap 24 órájában, a világ bármely pontján tarthat esküvői szertartást, sem állami ünnep, sem hivatali idő, sem közigazgatási határok nem kötik meg a kezét. A szertartásvezetőnek lehetősége van arra, hogy annyi ügyfelet vállaljon el, ami nem veszélyezteti az adott esküvőt, annak minőségét. Nem kell rohannia egyik helyszínről a másikra, van lehetősége legalább 1 órával az esküvő előtt a helyszínre érkezni, hogy mindent tökéletesen előkészítsen és egyeztessen a helyszínen lévő szolgáltatókkal is. A szertartásvezetőnek hónapok állnak rendelkezésére az esküvő előtt, hogy jobban megismerje a párt, ezáltal és az általuk elmondottak alapján olyan szertartásszöveget írjon, amely igazán a párra jellemző, teljesen rájuk íródik. Módjában áll a pár igényeit maximálisan figyelembe venni az esküvői szertartás minden részletével kapcsolatban és módjában áll az is, hogy ezt a szolgáltatást olcsóbban tudja kínálni a pár számára, mint sok esetben a hivatalok.
Pontosan mit tartalmaz a szolgáltatás?
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: