A fehér és a piros tabu…
Általában. Láttam már olyan esküvőt, ahol külön kérés volt, hogy e két szín valamelyike megjelenjen a vendégek, de legalább a koszorúslányok öltözékében. Persze ezek a szabályt erősítő kivételek.
Tehát maradjunk az általános szabálynál, miszerint, ha külön kérés nincs a piros vagy fehér színre, kezeljük tabuként őket, hiszen ez a Menyasszony privilégiuma.
Azonban egyéb szabályokat is érdemes figyelembe venni a ruhaválasztásnál, mind a férfiak, mind a hölgyek esetében.
A férfiakra vonatkozó szabályok viszonylag egyszerűek. A polgári és templomi szertartásra valamint a vacsorára tökéletes öltözék a sötét öltöny, ing és nyakkendő. Az ing mindenképpen hosszú ujjú legyen, a zokni pedig sötét színű és térdig érő. Amennyiben a meghívón dress code- ként szmoking szerepel, szintén egyértelmű a helyzet:)
A hölgyeknél kicsit több előkészületet igényel a ruha kiválasztása.
A polgári és templomi szertartásra megfelelő lehet egy kosztüm (esetleg nadrágkosztüm) vagy koktélruha.
Térdnél rövidebb fazon azonban, abban az esetben sem javasolt, ha topmodelleket megszégyenítő lábakkal rendelkezünk.
A templomi szertartáson mindenképp viseljünk egy bolerót, stólát vagy blézert. Részben a hely jellege miatt, részben pedig, mert a templomban még a legnagyobb nyári kánikulában is hűvös van. Ez az első 5 percben kellemes lehet ugyan, de több, mint fél óra után már kifejezetten hűvösnek érezhetjük a hőmérsékletet.
A vacsorához a legjobb egy kis- esetleg nagyestélyit választani, az esemény jellegétől függően. (Amennyiben nagyon elegáns a vacsora helyszíne és az esküvő stílusa, egy nagyestélyi ugyanúgy, mint a szmoking tökéletes választás.)
A hölgyek cipője minden esetben takarja a lábujjakat. Nagy melegben a zárt orrú szandálcipő jó választás lehet.
A harisnya szintén képezze részét öltözékünknek. Amennyiben nagy a hőség, válasszunk combfixet, esetleg hosszú ruha esetén el is hagyhatjuk.
A Menyasszonynak természetesen nagyobb mozgástér jut a ruhaválasztás tekintetében, de főként a hosszú és abroncsos esküvői ruha esetében érdemes odafigyelni a közlekedésnél. Főként az autóba be- és kiszállás esetén kérjék meg a Vőlegényt, esetleg koszorúslányaik egyikét, hogy segítsen:)
Valóban nem egyszerű személy autóban abronccsal utazni, úgy, hogy a mellettünk utazó is elférjen, de, ha az abroncsot két oldalról összenyomjuk, akkor sikerül;) így sem a ruhának, sem az abroncsnak nem lesz baja. Kipróbáltam:) Tényleg nem:)
Folyt. köv.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: